Християнська подорож в Угорщину
05.10.2018 р.   —   08.10.2018 р.
135€+200грн

1 день:

Виїзд зі Львова. Перетин кордону. Приїзд до Марія Повч. Літургія. Ознайомлення з історією чудотворної ікони. Вільний час.

Понад 300 років Марія Повч є одним з найбільш значимих паломницьких місць історичної Угорщини. У церкві св. Михаїла знаходиться копія славної на всю Європу чудотворної ікони Божої Матері. Ікона, оригінал якої знаходиться у Відні, належить до плакучих ікон. З часу написання ікони було три сльозіння у 1696, 1715, 1905 роках. Починаючи з першого сльозіння греко-католицький храм в Повчі невпинно притягує до себе спраглих до духовного поновлення зцілення душі і тіла паломників.

Вечеря. Нічліг.

 

mariapovch

 

2 день:

Літургія. Сніданок.

Відвідини одного з найкрасивіших і найбільших зоопарків Європи – в місті Ньїредьгаза (вхідний квиток для групи – 7 євро з особи).

Зоопарк Sóstó  – це дім для 500 видів і понад 5000 екземплярів різноманітної фауни, серед яких відвідувачі мають можливість зустріти таких дивовижних істот, як білий тигр, африканський слон, комодський дракон, індійський носоріг, білий ведмідь, піщана акула тигрова і горила західна. Керівництво та працівники зоопарку успішно втілюють понад 50 програм по збереженню видів. Ще один, не менш вражаючий, факт про зоопарк – його площа, адже вона становить  35 гектарів! Уся територія поділена на  «континенти», які дозволяють відвідувачам «ходити навколо Землі» і спостерігати, як тварини живуть у різних частинах світу.

Крім того, зоопарк успішно займається розведенням жирафів, тамаринів, орангутангів Борнео, амурських тигрів та ін.

 

ньїредьгаза

 

Переїзд до Токаю. Відвідини храму, де служив півчим Григорій Сковорода.

Місто Токай, а також одноіменний виноробний регіон, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО. Назва Токай (Tokaj) вперше згадується в  хроніках від 1067 року як виноробний регіон Угорського Королівства. В період  монгольського нашестя місто було зруйновано, кам’яна фортеця була збудована тільки в 1353 році. З часів середньовіччя в Токаї функціювали місії, представництва європейських держав, що забезпечували та контролювали постачання токайських вин. При одній з таких місій була православна дерев’яна церква. Саме в цій церкві з 1745-го по 1750-й рік служив півчим видатний український філософ-гуманіст, педагог і мислитель Григорій Савич Сковорода. Звідси він здійснював свої мандрівки по Угорському Королівству, до Відня, а також сусідніх країн. При вході, в пам’ять про видатного  українського просвітителя,   Товариством Угорців України та Товариством Українців Угорщини  встановлена меморіальна дошка.

Прогулянка містом, дегустація вин (факультативно, вартість – орієнтовно 10 євро).

Переїзд в готель. Вечеря. Нічліг.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

3 день:

Літургія. Сніданок. Переїзд у Нірбатор. Вільний час.

Місто Нірбатор – це родинне гніздо одного з найдревніших і наймогутніших угорських родів XIII – XVIII  століть. Баторії були також князями Трансільванії. Стефан Баторі (1533-1586) був королем Польщі (1576-1586) і вів запеклі війни з Московією. Тут є готична церква XV століття, в якій є унікальні дерев’яні вівтарі, подібних до яких немає в світі ні за розмірами, ні за змістом. Історія їх пов’язана із безліччю інтригами та неординарнми подіями. До речі, вони також внесені до спадщини ЮНЕСКО.

Окрім цього, матимемо можливість оглянути музей-паноптикум в палаці XV століття, греко-католицьку церкву Преображення Господнього та реформатську церкву. 

Відпочинок у термальних купальнях в оздоровчому комплексі Sárkany (факультативно, вартість – орієнтовно 15-20 євро, тривалість – 4 години).

Вечеря. Нічліг.

 

Нірбатор

 

4 день:

Літургія. Сніданок. Відвідини Будапешту.

Будапешт — місто на Дунаї, столиця Угорщини, головний культурний осередок країни, тут знаходяться головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади тощо.

Сім красивих мостів зв’язують Пешт, Буду і Обуду – три історичні частини Будапешта – столиці Угорщини. Мандруючи містом, ми побачимо будівлю Парламенту,яка є найбільшою в Європі, Собор св. Іштвана, освячений на честь першого короля Угорщини. У вільний час можна буде відвідати термали або здійснити прогулянку по Дунаю.

 

Budapesht-mozhet-sostavit-konkurentsiyu-Baku-i-Stambulu-v-borbe-za-Olimpiadu-2024

 

Переїзд до Львова.

 


У вартість поїздки входить: 3 нічліги у готелі, 3 сніданки, 3 вечері, переїзд автобусом єврокласу, супровід духівника та керівника групи, медичне страхування.

У вартість поїздки не входить:  витрати на екскурсії та вхідні квитки; туристичний збір у готелях (city-tax); можливе одномісне поселення за додаткову оплату.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.