Подорож святинями Прибалтики
Люблін, Гора Хрестів, Рига, Таллінн, Гельсінки-факультативно, Каунас, Вільнюс
01.04.2015 р.   —   30.04.2015 р.
250€+100грн

riga_latvia_photo

Зануритися в дивовижний стародавній світ. Побувати там, де звершувалися знакові події. Побачити сивих свідків історії… Вирушаймо з нами у неймовірну подорож релігійними святинями Прибалтики. Католицьким, лютеранським, православним храмам є про що нам розповісти!

 

День 1. Львів – Люблін

Вранці виїзд зі Львова. Перетин польського кордону. Люблін. Екскурсія містом. Літургія. Вільний час.

Ljubljana, capital city of slovenia

Старі мури й провулки Любліна досі пам’ятають славетні події 700-літньої історії міста. Розташоване на семи пагорбах воно вважається одним з найстаріших польських поселень. Під час екскурсії Старим містом ми побачимо площу Ринок з ренесансними будинками-кам’яницями, що колись належали багатим купецьким родам.

lubliana

Побуваємо в знаменитому Люблінському замку. Саме тут, в одній з найкращих королівських резиденцій у Польщі, в 1569 році було підписано Люблінську унію. На жаль, від середньовічного замку збереглися тільки романська округла башта, яку називають донжоном, готична каплиця Святої Трійці та залишки так званої Єврейської башти. Ми відвідаємо також базиліку отців домініканців і головний католицький храм Любліна – Архикафедральний собор св. Івана Хрестителя і св. Івана Євангеліста. А з 64-метрової Вежі тринітаріїв, найвищої будівлі Любліна, зможемо побачити павутиння вулиць Старого міста, що колись стояло на перехресті культур і великих торгових шляхів.

Нічний переїзд до Литви.

День 2. Литва, Гора Хрестів – Рига

Прибуття до Литви. Гора Хрестів.

lithuanian_foto_98l

Візит Папи Римського Івана Павла ІІ у 1993 році зробив Гору Хрестів, місце паломництва католиків у Литві, відомою для всього католицького світу. Цей унікальний меморіал жертвам антилюдяної політики тоталітарного сталінського режиму почали створювати в 1990-х роках нащадки вивезених литовських патріотів. Кожен хрест символізує одну мученицьку долю. 

20140501-IMGP0720

На Горі можна знайти будь-які хрести: від величезних дерев’яних до натільних. Зараз на Горі вже близько 50 тисяч хрестів. Сьогодні їх встановлюють не тільки католики, а й представники інших християнських конфесій.

Переїзд до Риги. Екскурсія містом. Літургія. Вільний час.

img_riga_1

Стародавні традиції, етнічну сутність і сучасні тенденції чудово поєднує в собі столиця Латвії. Розташована на берегах Даугави, Рига була заснована німецькими лицарями за спеціальною папською булою. 

riga-02

Під час екскурсії ми побачимо Порохову вежу, єдину збережену вежу ризької фортечної стіни, та Ризький замок. За свою довгу історію він пережив багато воєн і змінив не одного правителя. Сьогодні тут знаходиться резиденція латвійського президента. 

Riga_Domskiy_Sobor

Відвідаємо і знаменитий Домський собор. Спеціально для нього наприкінці ХІХ ст. зробили орган, який був на той момент найбільшим у світі. Побуваємо в церкві св. Петра, побудованій на народні кошти і відомій через свій шпиль, що довгий час був найвищим дерев’яним шпилем в Європі, та головній католицькій церкві Латвії – готичному соборі св. Якова.

Переїзд на ночівлю до готелю.

День 3. Таллінн

Сніданок. Екскурсія містом. Літургія. Вільний час.

1412937664_tallinn-25

Вже 800 років вирує життя в Таллінні – місті на березі Фінської затоки. Столиці Естонії вдалося зберегти свою унікальну архітектуру, мережу середньовічних вулиць й неповторний дух старовини. Ми прогуляємося Старим містом, посеред якого височить велична Талліннська Ратуша. Її шпиль прикрашає фігурка охоронця міста Старого Тоомаса – флюгер, що став символом Таллінна. 

Vaated_3a.TIF

Побачимо церкву Нігулісте – лютеранську церкву-музей, засновану німецькими купцями і названу на честь покровителя всіх мореплавців – святого Миколая; Домський собор, що вважається найстарішою церквою столиці Естонії; Домініканський монастир, почуємо найпотужніші в місті дзвони кафедрального православного собору Олександра Невського, побудованого на честь чудесного порятунку імператора Олександра ІІІ в залізничній аварії, відвідаємо церкву святого Олафа (Олевісте) – найвищу споруду в середньовічній Європі. Висота її шпиля, 124 метри, є тим орієнтиром, вище за який не будують жодну споруду міста. З її оглядового майданчика можна як на долоні побачити весь Таллінн.

Alexander-Newski-Kathedrale

Ночівля у готелі в Таллінні.

День 4. Таллінн – Гельсінкі (факультативно)

Сніданок. Вільний день у Таллінні. Факультативно – виїзд до Гельсінкі.

Helsinki, Finland

За бажанням можна відвідати Гельсінкі, столицю Фінляндії. З Таллінном їх розділяють лише 80 кілометрів. За екологічними показниками Гельсінкі не раз визнавали «найчистішою» європейською столицею. 

Paasitorni_by_the_sea

У фінській столиці можна відвідати чудові святині: найстарішу православну церкву міста – церкву Святої Трійці; лютеранську дерев’яну церкву Каруна; лютеранську церкву Калліо з музичними курантами, що виконують мелодію Сібеліуса; церкву Міхаеля Агрікола, названу на честь релігійного реформатора, який першим переклав Новий Завіт фінською; католицький собор св. Генріха; церкву св. Павла та церкву св. Івана; Успенський кафедральний собор, найбільший православний собор Північної та Західної Європи, побудований, коли Фінляндія була частиною Російської імперії. 

Helsinki_Lutheran_Chathedral_and_the_statue

Повернення о 23:30. Нічний переїзд в напрямку Вільнюса.

День 5. Каунас

Вранці прибуття в Каунас. Літургія. Екскурсія містом. Вільний час.

A 21622

Каунас – одвічний конкурент Вільнюса, – якщо і поступається столиці в розмірах, то в кількості знакових місць майже ні. Особливу атмосферу міста, оточеного 12 старовинними фортецями, ми відчуємо, прогулявшись каунаськими вуличками. 

Kaunas4292

Ми побачимо залишки Каунаського замку, колись неприступної та грізної фортеці, що вистояла в знаменитій Грюнвальдській битві, та творіння епохи Ренесансу – палац князів Масальських. Відвідаємо величний готичний костел Вітаутаса, побудований великим литовським князем на честь Діви Марії, яка врятувала його під час битви на Ворсклі. 

Kaunas4

А також побачимо Кафедральний собор святих Петра і Павла – один з найбільших храмів не тільки Каунаса, але й усієї Литви, до того ж єдиний готичний кафедральний собор у країні, де зберігається образ Божої Матері Стражденної, визнаний чудотворним ще в XVII столітті.  

Переїзд до Вільнюса. Ночівля у готелі.

День 6. Вільнюс

Сніданок. Літургія. Екскурсія містом. Вільний час.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вільнюс – друге за величиною місто в Прибалтиці. Історичний центр столиці Литви занесений до культурної спадщини ЮНЕСКО як один з найбільших зразків старої міської архітектури в Європі, до того ж більшість його історичних споруд не перетворені на музеї, а досі виконують свою пряму функцію. Мабуть, в жодному місті Східної Європи немає такої кількості церков, соборів і релігійних споруд як у Вільнюсі. Під час екскурсії містом ми самі в цьому переконаємося.

A 3773

Так, біля підніжжя Замкової гори, на Кафедральній площі, ми побачимо пам’ятник князю Гедимінасу і Архикафедральний собор свв. Станіслава і Владислава та дзвіницю. Знайомлячись з найбільшим і найскладнішим архітектурним ансамблем міста, комплексом Вільнюського університету, найстарішого у Східній Європі, побачимо костел св. Івана та дзвіницю. Незабутні враження отримаємо від знайомства з Остробрамською каплицею, де знаходиться головна святині Литви та Білорусі – образ Остробрамської Божої Матері. Це одна з небагатьох ікон, де Діва Марія зображена без маленького Ісуса.

La_cathédrale_et_le_beffroi_de_Vilnius_(7667465050)

А ще на нашому маршруті будуть костел свв. Іванів з найбільшим у Литві органом і дзвіницею, з якої відкривається чудова панорама Старого міста; костел Святого Духа – величний храм, з розкішним барочним інтер’єром і таємничими, овіяними легендами підземеллями; перлина бароко всієї Прибалтики – костел свв. Петра і Павла; найдавніший католицький храм Литви – костел св. Миколая; костел св. Франциска з стародавнім некрополем видатних людей країни, а також католицький Архикафедральний собор свв. Станіслава та Каземира, Домініканський монастир.

vilnius

Нічний переїзд до Львова.

День 7. Львів

Прибуття до Львова.


Вартість паломництва: 250 євро та 100 грн.

У вартість входить:

  • 3 ночі в готелях;
  • 3 сніданки;
  • переїзд автобусом єврокласу зі Львова;
  • супровід духівника та керівника групи;
  • відкриття шенгенської візи;
  • медичне страхування.

 

Додаткові витрати:

  • витрати на міський транспорт та екскурсії – загалом 30 євро;
  • відкриття шенгенської візи 35 євро (для пенсіонерів, учнів та студентів до 21 року життя віза безкоштовна);
  • послуги візового центру 20 євро;
  • факультативні програми – квиток на паром до Хельсінки (приблизно 45 євро).