Перлини католицької Словаччини

Десятки тисяч паломників щороку відвідують Маріанську гору, що у м.Левоча, Словаччина. Тут знаходиться Мала Базиліка Діви Марії збудована в 1903 році, в ній зберігається ікона Божої Матері, яка чудом пережила політичні та релігійні перешкоди столітть. Папа Іоанн Павло ІІ в 1984р. проголосив храм Малою Базилікою, а згодом в 1995р. Левоча прийняла 650 000 паломників.

Тож ми запрошуємо разом з нами долучитись до загального паломництва словаків, і відвідати усі перлини католицької Словаччини.

 

День 1: Львів – Ужгород – Левоча

Виїзд зі Львова пізно вночі (ніч чт-пт). Нічний перетин кордону Україна – Словаччина. П’ятниця: Прибуття вранці в Левочу. Хресна дорога по Маріанській горі, Служба Божа в Малій Базиліці Діви Марії, костел Святого Якуба. Вільний час.

 

levocha

Левоча – десятки тисяч паломників щороку відвідують Маріанську гору. Тут знаходиться Мала Базиліка Діви Марії збудована в 1903 році, в ній зберігається ікона Божої Матері, яка чудом пережила політичні та релігійні перешкоди столітть. Вродовж багатьох років, незважаючи на заборону режиму, паломництво вірних в Левочу тривало, воно виражало прояв політичного спротиву та сили національного духа словацького народу. Папа Іоанн Павло ІІ в 1984р. проголосив храм Малою Базилікою, а згодом в 1995р. Левоча прийняла 650 000 паломників. Костел Св. Якуба  – другий по величині храм в Словаччині. Тут знаходиться один із найвищих готичних дерев`яних вівтарів у світі – роботи майстра Павла з Левочі, і ще одинадцять вівтарів з унікальним розміщенням для Європи.

 

Переїзд до Попраду. Поселення в готель. Нічліг.

 

День 2: Попрад

Субота: Сніданок. Вільний День в Татрах. Літургія в Катедрі Діви Марії о 18-30.

 

Poprad

Попрад – місто на півночі Словаччини, розташоване на висоті 672 м над рівнем моря біля підніжжя Високих Татр, і є  головним містом регіону. Майже до 17 століття це було маленьке та нерозвинене містечко, а з моменту появи тут у 19 століття залізниці, Попрад поступово змінювався та розквітав.

poprad_tatry

Чарівна природа наклала свій відбиток на все, що пов’язане з курортом Попрад, а знамениті термальні джерела складають єдине ціле із творіннями природи. Тут можна гуляти нескінченно довго, дійти до старої центральної частини міста, зовсім не відчуваючи втоми. А зовсім поруч знаходяться відомі курорти, такі як Штребське Плесо – надзвичайно гарне озеро серед гір, Татранська Ломниця – відомий гірськолижний курорт з засніженими вершинами та висотним кабінним фунікулером. До багатьох з них можна дістатися залізницею, милуючись чудовими гірськими краєвидами.

Радимо відвідати аквапарк AquaCity Poprad – найвідвідуваніший атракціон у Словаччині, басейни з термальною водою, гірки. За бажанням можна відвідати супермаркет Tesco. (Таксі з готелю 2-3 євро).

Нічліг.

 

День 3: Попрад – Кошице – Прешов

Неділя: Недільний ранок розпочнемо Службою Божою в Костелі Св. Егідія о 6:00. Сніданок.

Poprad

Над площею Святого Егідія в Попраді височіє вежа  костелу, тут зберігається старовинна картина з першим зображенням Високих Татр. Костел Святого Егідія є найважливішою релігійною та історичною пам`яткою Попрада.

 

Виселення з готелю. Переїзд до Кошице. Екскурсія містом. Костел Св. Єлизавети. Вільний час. Можливість відвідати супермаркет Aupark.

 

Кошице – головною визначною пам’яткою і домінантою міста є Собор св. Єлизавети, який розташований на центральній площі міста. Це найбільша церква Словаччини. П’ятинефний інтер’єр цього готичного храму має довжину 60 метрів і ширину 45 метрів. Вівтар 15 століття відноситься до найбільших в Європі. На південній стороні знаходиться каплиця св. Михайла з другої половини 14 ст., на північній — башта Урбана з дзвіницею. Також у Кошицях також відмінно збереглися найстарший будинок міста — домініканський костел, костел св. Антонія Падуанського, костел уршулінок та костел езуїтів, костел св. Духа.

 

Переїзд до Прешова. Екскурсія. Вільний час.

 

StandorteundAnfahrt_Presov

Прешов — місто у східній Словаччині. Українською – Пряшів, не лежить на українській етнографічній території, але є її природним центром. Ми відвідаємо храм Св. Хреста та центральну частину містечка.

 

Виїзд до України. Нічний перетин кордону.


Вартість паломництва: 120 євро + 100 грн.

 

У вартість входить:

  • 2 нічліги в готелі;
  • 2 сніданки;
  • переїзд автобусом єврокласу;
  • медичне страхування;
  • супровід керівника та духівника;
  • екскурсії за маршрутом.

 

Додаткові витрати:

  • особисті витрати на транспорт та вхідні квитки у вільний день (субота);
  • можливість замовити вечері в готелі;
  • відкриття шенген-візи 35 євро (консульский збір) + 20 євро (послуги візового центру).