Паломництво святинями Прибалтики та Скандинавії
04.05.2020 р.   —   12.05.2020 р.
360€+200грн

1 день:

Вранці виїзд зі Львова. Нічний переїзд до Риги.

 

2 день:

Прибуття до Риги. Літургія. Екскурсія. Вільний час.

 

img_riga_1

 

Столиця Латвії є одним із найбільших міст серед усіх Балтійських країн. Місто чудово поєднує в собі стародавні традиції, етнічну сутність та сучасні тенденції. Рига розташована на берегах річки Даугава. Під час екскурсії Вам відкриється дивовижна атмосфера стародавнього міста Риги. Церква Святого Петра – один із символів і одна з головних визначних пам’яток міста; Собор Святого Якова – пам’ятка у стилі готики, та четверта за величиною церква Риги, головна католицька церква Латвії. А також Ризький замок, Порохова вежа, Домський собор та інші цікаві місцини. 

Зустріч в порті.

Відправлення до Стокгольма. Нічліг на пароплаві.

 

3 день:

Прибуття зранку до Стокгольма. Екскурсія. Вільний час.

Стокгольм

 

Місто Стокгольм – столиця Швеції – що розташувалось на 14 островах Стокгольмського архіпелагу, є справжньою перлиною Шведського королівства. Розвинене та сучасне, воно ще зберегло часточки первозданної природи у вигляді національних парків, що розташовані неподалік від міста. Протягом екскурсії Старим містом (швед. Gamla stan) ми побачимо основну архітектурну пам’ятку Стокгольма – Королівський палац, діючу резиденцію короля Швеції, а також місце коронації, церкву Святого Миколая; оцінимо красу Лицарського будинку, побудованого в стилі барокко. Серед інших культових споруд заслуговують на увагу середньовічні готичні церкви Сторчюрка та Ріддархольмсчюрка, які були побудовані у XIII столітті. Важливе значення також має францисканська церква Ріддарголма, яка була побудована у той же час. Саме на території останньої церкви багато століть до 1950 року відбувалися поховання шведських монархів.

В другій половині дня зустріч в порті. Повернення до Риги – ночівля на круїзному лайнері.

 

4 день:

Прибуття до Риги. Літургія. Вільний час.

Public-Square-Riga

 

В другій половині дня переїзд до Талліна. Прибуття в Таллін – поселення в готелі.

 

5 день:

Сніданок. Відправлення паромом до Гельсінкі або вільний час у Талліні.

Переїзд паромом у Гельсінкі. Екскурсія. Літургія. Вільний час.

 

Helsinki

 

Гельсінкі – столиця Фінляндії –  чарівне місто. Його вишукана архітектура втихомирює, а мінімалістична природа – сосни та берези – дозволить українцю відчути себе в далекій північній столиці, як удома. Тут знаходяться чудові святині: церква Святої Трійці, церква Каруна, церква Калліо, церква Міхаель Агрікола, собор Санкт-Генрі, церква Святого Павла, церква Св. Іоанна, а також Успенський православний собор.

Вечірній переїзд паромом в Таллін. Нічліг в готелі.

 

6 день:

Сніданок. Таллін. Літургія. Екскурсія. Вільний час до другої половини дня.

Tallinn-Таллінн-старе-місто-1024x682

 

Таллін — головний культурний осередок Естонії. До наших днів збереглася велика частина будівель, мережа середньовічних вулиць і велика частина стіни. У Старому місті знаходяться: Талліннська ратуша, церква Святого Миколая, церква Святого Олафа (Ольовісте), церква Святого духа, Домський собор, Домініканський монастир, а також православний собор Олександра Невського і церква Миколи Чудотворця.

Переїзд на поселення в готелі.

 

7 день:

Сніданок. Прибуття в Шауляй, до Гори Хрестів. Вільний час.

Гора Хрестів

 

Шауляй – колоритне, мальовниче містечко Литви, яке вражає красивими костелами, унікальними і дуже незвичайними музейними колекціями. Серцем Старого міста вважається величний Петропавлівський Катедральний Собор. Також тут знаходиться найвідоміша католицька святиня Литви – Гора Хрестів.

Гора Хрестів — одне з найвідоміших місць паломництва. На пагорбі встановлено безліч хрестів, загальна кількість яких складає приблизно п’ятдесят тисяч. Тут можна знайти хрести будь-яких видів: від величезних дерев’яних хрестів заввишки до декількох метрів, до натільних хрестиків, кетягами яких обвішані більші хрести. Одне розп’яття було встановлене Папою Римським Іваном Павлом II під час його візиту до Литви 7 вересня 1993 року. Цей жест зробив Гору Хрестів відомою у всьому католицькому світі, що привело до значного збільшення кількості паломників і туристів, які відвідують гору. Зараз на горі встановлюють хрести не тільки католики, але і представники інших християнських конфесій.

Переїзд в Каунас. Екскурсія. Вільний час.

 

Каунас — стародавнє місто, порт на річці Німан. Місто оточене 12 старовинними фортецями, серед маловиразної архітектури є й значуща: залишки Каунаського замку, церква Вітацтва, кафедральний собор Петра і Павла, палац Масальських і багато інших древніх цікавих споруд.

Ночівля в готелі.

 

8 день:

Сніданок. Переїзд в Тракай. Вільний час.

Переїзд до Вільнюса. Літургія. Екскурсія. Вільний час.

Vilnius

 

Вільнюс розташований на південному сході Литви при впадінні річки Вільня в річку Няріс та є найбільшим містом Литви. Тут розташована Замкова гора, увінчана баштою Гедимінаса, яка залишилася від укріплень Верхнього замку і вважається символом міста. На даху вежі влаштовано оглядовий майданчик, із якого відкривається панорама Старого міста й долини річки Вільні. Біля підніжжя Замкової гори розташована Кафедральна площа з пам’ятником князю Гедимінасу, Кафедральним собором Святого Станіслава та Святого Владислава та дзвіницею. Найбільший і найскладніший архітектурний ансамбль міста – комплекс Вільнюського університету, який складається з 13 будівель у кілька корпусів, включаючи костел Св. Іоанна, дзвіницю та 13 двориків. У місті також є багато красивих церков, соборів та релігійних споруд: костел Святого Франциска, відома на цілий світ Остробрамська каплиця з чудотворним образом Матері Божої та Святої Терези, католицький Архікафедральний собор Святого Станіслава та Святого Казимира, костел Св. Іоаннів, костел Святих Петра і Павла, костел Святого Духа і домініканський монастир, костел Святого Миколая та багато інших святинь. Ну і, звичайно, греко-католицька Церква Пресвятої Трійці. У Вільнюсі знаходиться оригінал ікони Ісуса Милосердного.

 

Нічний переїзд до України

 

9 день:

Вранці приїзд до Львова.

 


 

У вартість входить: 4 ночей в готелях, 4 сніданків, переїзд автобусом єврокласу, супровід духівника та керівника групи, медичне страхування.

У вартість не входить: витрати на громадський транспорт та екскурсії в усіх містах згідно маршруту – загалом 30 євро; квиток на паром Рига-Стокгольм-Рига (2 ночівлі) – 80 євро; квиток на паром Таллін-Хельсінки-Таллін (факультативно) – 40 євро; туристичний збір у готелях; можливе одномісне поселення за додаткову оплату.