Каппадокія та Стамбул – раннє християнство
20.05.2021 р.   —   27.05.2021 р.
575 євро+200 грн.

1 день: Виліт зі Львова о 17:20. Приліт до Стамбулу. Переїзд міським транспортом у готель Antis****, який знаходиться в історичній частині Султанхамет. З вікон готелю видно Блакитну мечеть. Час на приватну вечерю.

 

2 день: Сніданок. Літургія. Історична частина міста: Султанхамет. Собор Святої Софії – одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула. Палац Топкапі (тур. Topkapı) — головний палац Османської імперії до середини XIX століття. Назва Топкапі в перекладі з турецької означає дослівно «гарматні ворота» (тур. top — гармата, kapı — ворота, двері). Церква святої Ірини збудована на місці, де у латинян стояв храм Афродіти, церква святої Ірини (миролюбна, в перекладі з давньогрецької), теж одна з найдавніших пам’яток християнства, почала свою історію із 330 року. Так само, як і Святу Софію, перебудовував і прикрашав цей храм імператор Юстиніан. Значення храму підкреслює той факт, що у 381 році в його стінах відбувся другий Вселенський Собор. В цей день ми також побачимо Іподром, Базиліку Цистерна та Блакитну мечеть. Вільний час на приватну вечерю та прогулянку вечірнім містом.

Stambul

 

3 день: Сніданок. Літургія. Відвідини Храму св. Георгія Побідоносця, резиденції Вселенського Патріарха на Фанарі. З 1601 Храм є резиденцією архієпископа Константинополя—Нового Риму, Вселенського патріарха Варфоломія I. Після падіння Константинополя (1453 р.) центром православного життя міста в XVI столітті став район Фанар, куди в кінці століття була перенесена резиденція Патріарха. В цьому районі проживала більшість грецького населення міста. Так у 1601 році Патріарх Матвій II обрав своєю новою резиденцією замість храму св. Димитрія біля Дерев’яних воріт (нині тур. Aya Dimitri Rum Ortodoks Kilisesi, Kırk Ambar Sok. No. 12, Ayvansaray ) Храм Святого Георгія, який був до того жіночим монастирем. Зараз у храмі перебувають мощі Григорія Богослова та Івана Золотоустого. Церква Святого Антонія Падевського – найбільший католицький храм у Стамбулі, розташований у європейській частині міста на знаменитій вулиці Істікляль. В цей день ми також відвідаєм рибний ринок, Галатський міст, ринок спецій, прогулянка човником по Босфору. Переїзд у готель. Вільний час на приватну вечерю. Нічліг.

 

173852_Viator_Shutterstock_132499

 

4 день: Сніданок, Літургія. Виселення з готелю о 10:00 (перенесення речей з своїх кімнат до кімнати багажу). Вільний час до 16:00, у котрий запрошуємо приватно відвідати могилу Роксолани, Галатську вежу (панорама міста), Гранд-Базар, Музей Каріє, він же – церква Хора, Принцеві острови, Археологічний музей, в якому знаходиться гріб Олександра Македонського, Палац Долмабахче, відпочити на морі та інше. 16:00 трансфер до аеропорту. Переліт до Каппадокії. Трансфер до готелю Mustafa****, прибуття о 23:00. Нічліг.

 

Церква Хораcover_original

 

5 день: Сніданок. Літургія. Екскурсія в 10:00 у знаменитій долині Дервент. Наступна зупинка – долина Пашаба (Долина монахів). Далі місто Аванос, розміщене вздовж найдовшої ріки в Туреччині. Це старовинне місто було центром хетських гончарних майстрів, і сьогодні та ж червоно-біла глина з навколишніх пагорбів використовується для створення знаменитої кераміки. Мистецтву більше 4 тис. років. На закінчення, ми побачимо три величні скелі при вході у Юргюп. Час на приватну вечерю. Повернення у готель. Вечеря. Нічліг.

 

00-velopohod-kappadokia (1)

 

6 день: Сніданок. Літургія. Факультативно: повітряна куля, орієнтовно о 5:00 (політ запланований рано вранці, щоб побачити схід сонця) Поїздка в Учхісар – замок-фортеця в скелях. Далі відомий об’єкт Всесвітньої спадщини “ЮНЕСКО” – музей під відкритим небом Гереме. Печерні церкви, розписані картинами із Нового Завіту і вражаюча іконографія у фресках. Вхід у Темну церкву – факультативно. Екскурсія в Чавушин – старе грецьке селище з античною архітектурою. Факультативний обід в сімейному ресторані Hanimeli з традиційною турецькою домашньою кухнею – вартість уточнюється. Каймакли – підземне місто. Скельні конюшні, винні погреби, каплиці. Долина голубів. Оглядовий майданчик замка Ортаісар з надзвичайним видом. Повернення в готель. Час на приватну вечерю. Вечеря. Нічліг.

 

gorod-uchisar-uchhisar-860x-008

 

7 день: Сніданок. Переїзд в загадкову долину Соганлі. Факультативний обід в ресторані в яблуневому саді (турецька кухня) – вартість уточнюється. 16:00 трансфер в аеропорт. Переліт у Стамбул. Пересадка на літак Стамбул – Львів.

 

soganlivalley (31)

 

8 день: Повернення до Львова о 01:55.


 

У вартість поїздки входить:

  • авіапереліт Львів-Стамбул, Стамбул-Каппадокія, Каппадокія-Стамбул, Стамбул-Львів;
  • нічліги, сніданки та дві вечері у готелях;
  • трансфери згідно з програмою;
  • супровід духівника-керівника групи;
  • медичне страхування.

У вартість поїздки не входить:

  • вхідні квитки у палац Топкапі, базиліку Цистерна, музей Гереме, замок Учхисар, долину Соганлі, кораблик по Босфору, міський транспорт (1 день в Стамбулі) – разом 50 євро;
  • туристичний збір у готелях (city-tax).