Духовна Грузія

На джипах

17.07.2021 р.   —   21.07.2021 р.
650$+200грн.

1 ДЕНЬ

Переліт Київ- Тбілісі. Трансфер в готель, поселення. Вільний час у Тбілісі. Нічліг в готелі.

 

2 ДЕНЬ

Літургія. Сніданок

Тушеті. Омало

Виселення з готелю. Виїжджаємо на джипі в Тушеті через Гомборский перевал. Перше, що ми відвідаємо – це Кафедральний собор «Алаверди». Далі продовжуємо шлях до Омало. Дорога пролягає через Великий Кавказький хребет через перевал Абано (2900 м.) Прибуття в село Омало. Омало – це абсолютно унікальне місце на території важкодоступного району Грузії Тушетії. Омало ділиться на дві частини – Верхнє і Нижнє . Верхнє розташовується метрів на 200 вище, на окремій горі, і саме там знаходиться скеля з декількома  вежами. Відразу за скелею починається крутий обрив.

Поселення в гостинному домі. Після невеликого відпочинку вирушимо відвідати вежі Кесело в ущелині Гомецарі. Фортеця Кесело була побудована в XIII столітті. В цей час Монголи вторглися на територію Грузії. Вежі фортеці використовувалися як укриття в разі нападу. Піднятися до фортеці можна тільки з півночі, з боку фортечного муру. З інших трьох сторін захистом служать неприступні скелі. До 20 століття від веж залишилися лише руїни. Відновлювальні роботи почалися в 2003 році. Були повністю відновлені 7 веж. Під час робіт використовувалися середньовічні будівельні технології. Через важкодоступність району, туристів дуже мало, тому можна буде сповна насолодитися атмосферою справжньої Грузії. Тут же відвідаємо дивовижне село Дочу, що розташоване на висоті 2050 метрів над рівнем моря. Повернення в гостинний дім. Вечеря і ніч в Омало.

 

Омало

 

3 ДЕНЬ

Дартло. Дано. Квавло. Парсма

Літургія. Сніданок. Виїзд на екскурсію. Цього дня ми побачимо найкрасивіші місця Тушеті. Дартло – одне з найвисокогірніших сіл в Тушеті та село Дано. Будинки і вежі Дартло носять статус пам’ятника культури і в останні роки відновлюються силами держави і міжнародних організацій. На довгу тушетінську зиму в селищі ніхто не залишається, хоча подейкували, що в останні роки там зимувала одна людина. Словом, туристів Дартло чекає тільки в літній час. Квавло – розташоване приблизно в 10 кілометрах від Дартло. Село відоме своєю особливою архітектурою вежами з пірамідальною покрівлею. Парсма – село, в якому зупинився час. Не зважаючи на пошкоджені будинки і вежі, село добре зберегло свій первісний вигляд. Тут є вежі оборонної функції, висота яких коливається від 1,5 до 5 метрів, залежно від поверховості. У стінах є вікна та місця для амбразур. Повернення в Омало. Вечеря і ніч в гостинному домі.

 

Dartlo

 

4 ДЕНЬ

Квемо. Шенако. Дікло.

Літургія. Сніданок Виселення з гостинного дому. Виїзд на екскурсію в Квемо. Тут ми відвідаємо Шенако – друге за величиною село в регіоні. У цьому селі знаходиться єдиний діючий в Тушеті храм Самеба – церква Трійці побудована у 1843 році. Одразу  за цим храмом розміщене одне з святилищ «ніші» – пережиток язичницьких вірувань, які згодом адаптувалися і переплелися з християнством. Далі відвідування ще одного високогірного села – Дікло. Через Шенако проходить дорога в Дікло, місце, відоме своєю фортецею. Місцеві жителі стверджують, що одного разу в XIX столітті 16 відважних воїнів більше двох тижнів обороняли її від десятитисячної армії, яка прийшла з Північного Кавказу. Фрагменти фортеці можна так оглянути. Виїзд в Тбілісі. Поселення в готелі. Вільний вечір в Тбілісі.

 

Шенако

 

5 ДЕНЬ

Літургія. Сніданок. Трансфер в аеропорт Тбілісі. Переліт до Києва.

 

old-tbilisi-narikala-fortress

 


 

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

– авіаквитки в обидві сторони;

– медичне страхування;

– трансфер в аеропорт Тбілісі і назад а стандартному автомобілі (седан, мінівен);

– весь трансфер під час туру на джипі Mitsubishi Delica;

– всі зазначені в турі екскурсії;

– обслуговування кваліфікованого гіда;

– проживання в готелі в Тбілісі, 2 ночі на базі ВВ;

– проживання в Омало в гостинному домі, 2 ночі на базі 3-разового харчування.

 

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

– особисті витрати;

– страхування на третій день перебування у Грузії;

– додаткове страхування на випадок COVID19 від 311 грн.;

– туристичний збір у готелях (city-tax).